Kursa Başlamadan Önce

Kursa Başlamadan Önce

Bu makaledeki konu başlıkları:

Konuya Atla Bay İngilizce Kimdir?

Konuya Atla Bu Kurs Ne Hakkında?

Konuya Atla Son Olarak

Konuya Atla Kursa Başlayalım

PDF Dosyasını İndirPDF İndir

Bu kursun PDF’leri ücretsizdir, ama dosyaları:

Bunları YapmaBaşka yere yükleme

Bunları YapabilirsinÇıktı alabilirsin

Bunları YapabilirsinDers sayfasını paylaş

Bay İngilizce Kimdir?

Herkese merhaba, bendeniz Gökberk Hoca namı diğer Bay İngilizce. Bilkent Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümündeki öğrencilik hayatımdan beri İngilizce öğretmenliği yapıyorum. Aslen İngilizce Öğretmenlik bölümü mezunu olmasam da, bu alanda kendimi tasdiklemek adına üniversite hayatımın son senesinde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin İngilizce Öğretmenlik Sertifikasyon programına katıldım. Daha sonra da Cambridge Üniversitesi’nin CELTA sertifikasyonunu aldım. 2004 yılından beri severek İngilizce Öğretmenliği yapıyorum.

Öğretmenlik hayatımın boyunca insanların bana en çok sorduğu sorulardan biri Hocam ben neden İngilizce öğrenemiyorum veya daha da önemlisi Neden İngilizce konuşamıyorum sorularıydı. Bu video ders serisinde sizlerin İngilizce veya başka herhangi bir yabancı dil öğrenirken bilinçli veya bilinçsizce yaptığınız hatalar üzerine konuşacağız. Bu hataların telafi edilmesi oldukça kolaydır ama nasıl telafi edeceğinizi bilmiyorsanız o zaman tüm öğrenim hayatınızı etkileyecektir. Ayrıca sizlere dil öğreniminde oldukça işinize yarayacak bazı tavsiyeler vereceğim. Kısacası bu kurs sizin herhangi bir yabancı dili öğrenmeden önce mutlaka izlemeniz gereken bir ön kurs olacak. Eğer İngilizce gibi bir yabancı dil, çoktan öğrenmeye başladıysanız da sorun değil, buradaki tavsiyelerim tüm seviyedeki öğrencilerim için geçerlidir.

Bu Kurs Ne Hakkında?

Bu kurs toplam 3 bölüm ve 15 üniteden oluşmaktadır. İlk bölümümüz olan Neden İngilizce Konuşamıyorum, çok kritik bir bölümdür. Burada bahsedilen konular sizin İngilizce öğrenirken yapmadığınız veya yanlış yaptığınız şeylerin doğrusunu öğrenmek üzerine olacaktır.

İkinci bölümümüz olan Dil Öğrenme Efsaneleri ise dil öğrencileri için efsaneleşmiş bazı yanlış anlaşılmalar üzerine olacaktır. Bazı insanlar için yabancı bir dil öğrenme öyle büyük bir şey haline gelmiştir ki, onların dil öğrenmelerini engelleyen bazı efsaneler bile ortaya çıkmıştır. Sizlerle bu efsaneler üzerine konuşacağız ve bu efsaneler gerçek mi yoksa düzmece mi, düzmeceyse doğrusunun ne olduğunu öğreneceğiz.     

Son bölümümüz olan En Kısa Sürede İngilizce Konuş ise İngilizce veya başka herhangi bir yabancı dil öğrenirken uygulayabileceğiniz bazı tavsiyeler üzerine olacaktır. Lütfen tüm bölümleri atlamadan, sırasıyla izleyin çünkü tüm dersler birbiriyle bağlantılıdır. Mesela ilk bölümde bahsettiğim Dalma ve Maruz Kalma yöntemlerinin ne olduğunu bilmeden daha sonra bahsedeceğim Sosyal Dalma yöntemini doğru uygulayamazsınız. Her dersin bir bölümünde, daha önce anlattığım bir başka dersten alıntı yapacağım. Dersleri sırasıyla izlemezseniz kafanız karışabilir.

Son Olarak

Tüm video dersleri izledikten sonra, kursun sonunda vereceğim Bonus Ders videosunu da izlemeyi unutmayın. Bu videoda hem dil kursları hakkında bir acı gerçek üzerine konuşacağım hem de Bay İngilizce ile nasıl bilimsel bir şekilde ve olması gerektiği gibi İngilizce öğrenebileceğinizi anlatacağım.

Bu video kurs serisinin tamamen izledikten sonra lütfen ihtiyacı olan diğer arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla da paylaşın. Sosyal Medya platformlarından Facebook, Instagram, Twitter veya LinkedIn gibi sitelerde bir üyeliğiniz varsa lütfen bizden bahsetmeyi unutmayın. Bize yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri daha fazla insana ulaşmamazı sağlamaktır.

Son olarak, tüm video kursunu bitirdikten sonra eğer biraz zamanınız olursa – merak etmeyin en fazla 10 dakika kadar – sizden Bay İngilizce web sitesini ziyaret edip bu kurs hakkında veya diğer eğitim video eğitimlerim hakkında bir değerlendirme yazmanızı rica edeceğim. Sizin görüşleriniz benim için çok değerlidir. Olumlu veya olumsuz her türlü yapıcı değerlendirmelerinize açığım. İleriki video eğitimlerimi sizin ihtiyaçlarınız ve değerlendirmeleriniz doğrultusunda oluşturuyorum, haberiniz olsun.

Bu video kursla ilgili aklınızda herhangi bir soru olduğu takdirde ister videonun altına yorumlarınızı yazabilirsiniz isterseniz de Bay İngilizce’nin forumlarında sorularınızı benimle paylaşabilirsiniz. Elbette benim tavsiyem, Bay İngilizce forumları kullanmanız olacaktır. Orada her şey daha düzenli bir şekilde sunulmaktadır ve sorduğunuz soruya daha kısa sürede cevap verebilirim. Tek yapmanız gereken Bay İngilizce’de ücretsiz bir hesap oluşturmanızdır. Kayıt işlemi sadece 2 dakikanızı alacaktır.

Tüm video derslerimin konuşma metinlerini PDF olarak ta indirebilirsin. İzlediğiniz video dersinin açıklamasında konuşma metinlerinin PDF linkini paylaşıyorum.

Umarım bu video kursu beğenirsiniz. Size eğlenceli ve verimli dersler dilerim!

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör