Bay İngilizce ile Özel Ders

Anasayfa » Özel Ders

Bay İngilizce’ye hoş geldiniz! Eğer bizden İngilizce veya Türkçe özel ders almak istiyorsanız lütfen videomuzu izleyin veya aşağıdaki makaleyi okuyun.

Bu makalenin dilini değiştirmek için aşağıdan istediğiniz dili seçiniz. Dili değiştirdiğiniz tüm sitenin dili de değişecektir. Tüm eğitim videolarımızın hem Türkçe hem de İngilizce altyazıları bulunmaktadır.

İsterseniz menüden English ve Türkçe linklerine tıklayarak sitesinin ve derslerin dilini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Yeni diller eklediğimiz takdirde, orada göreceksiniz.

İngilizce Özel Ders Al

İngilizce özel ders için öğretmen arıyorsunuz ama seçenekler çok fazla olduğu için kime güveneceğinizi mi bilmiyorsunuz? O zaman şu ana kadar size sunduğu ücretsiz İngilizce video dersleri ile kendisini kanıtlamış bir platformun kurucusu olan Bay İngilizce’den özel ders almaya ne dersiniz?

Herkese tekrardan merhaba, bendeniz Gökberk hoca – namı diğer Bay İngilizce. 2004 yılındaki üniversite öğrenciliğimden beri profesyonel olarak İngilizce öğretmenliği yapıyorum. Şu ana kadar yüzlerce mutlu ve başarılı öğrencim oldu. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünündeki son senemede Hacettepe Üniversitesi’nin İngilizce Pedagojik Formasyon eğitimini aldım ve resmi olarak bir İngilizce öğretmeni oldum. Ömür boyu öğrenmeye inanan birisi olarak ileriki senelerde Cambridge Üniversitesi’nin CELTA sertifikasyonunu da aldım. Kendimi bildim bileli sürekli geliştirmeye ve yeni dil öğretme teknikleri öğrenmeye adadım. Bay İngilizce olarak size yardımcı olmak istiyorum.

Amacınız İngilizce’yi gerçek anlamda kullanabilir ve konuşabilir hale gelmekse, bu konuda hazırladığım onlarca eğitim videolarından benim İngilizce öğretme konusunda işini bilen birisi olduğumu fark etmişsinizdir. Size İngilizce’yi sevdirmek ve hedeflerinize ulaştırmak istiyorum. Derslerimiz uygulama odaklıdır. Bir öğretmen olarak ilk dersimizden itibaren sizleri birkaç cümle bile olsa konuşabilir hale getirmeyi hedefliyorum. Çok kısa sürede İngilizce’yi hem konuşur hem de yazar hale gelmenizi sağlıyorum. Elbette biraz altyapınız varsa işimiz çok daha kolay olacak ve kısa sürede akıcı İngilizce konuşabilir hale geleceksiniz.

Eğer TOEFL, IELTS, TOEIC gibi İngilizce yeterlilik sınavlarını geçmeyi hedefliyorsanız, onlarla ilgili eğitimlerimiz de var. Size özel bir eğitim programı hazırlıyorum ve gerekli tüm eğitim materyalleri (deneme sınavlar ve alıştırmalar gibi) sağlıyorum. Sizin tek yapmanız gereken, benim talimatlarım doğrultusunda derslerimizi yapmamız ve ders dışındaki çalışmalarınıza devam etmenizdir.

İngilizce öğretmeye ek olarak son 5 yıldır profesyonel olarak yabancılara Türkçe de öğretiyorum. Eğer bilmiyorsanız, Gökberk hoca hem “Bay İngilizce” hem de “Turkishaholic” sayfalarının kurucusudur. “Turkishaholic” in amacı yabancılara severek Türkçe öğretmektir. Aynı “Bay İngilizce” de olduğu gibi, “Turkishaholic” te de Türkçe öğrenmek için onlarca video dersim mevcuttur.  

Bay İngilizce bünyesinde benden başka bir İngilizce öğretmenimiz daha var, adı Memduha hoca. Kendi isteği üzerine onun videosunu internet sayfamızı ziyaret ettiğiniz takdirde izleyebilirsiniz. Şimdi size rezervasyon sistemimizi ve nasıl online ders rezervasonu yapabileceğinizi anlatacağım.

Online Ders Rezervasyonu

Tüm özel ders rezervasyonlarını daha önce bahsettiğim “Turkishaholic” sitesi üzerinden yapıyoruz. Neden mi? Çünkü “Turkishaholic” sitesini daha önce açtım ve oradaki sistemim çoktan kurulu ve çalışıyor. Bay İngilizce için ayrı bir sistem kurduğum takdirde ders rezervasyonlarında çakışma olabilir.

Ders rezervasyon sistemi tamamıyla İngilizce’dir bir arayüze sahip ama merak etmeyin, her şeyi açıklayacağım. Rezervasyon için atmanız gereken adımları tek tek açıklayacağım. Lütfen dikkat; bizimle herhangi bir ders rezervasyonu yapmadan önce lütfen “Bay İngilizce” sayfasındaki tüm dökümanları detaylı bir şekilde okumanızı rica ediyorum. İlk adımda “Özel Ders” sayfasındaki “Öğretmenler” kısmını incelemenizi istiyorum. Orada Gökberk hoca – yani ben – ve Memduha hocanın tanıtım videolarını görebilirsiniz. Hangi konularda ders verdikleri, nasıl bir dil öğretme yöntemi kullandığı ve ders ücretleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Hem Gökberk hoca hem de Memduha hoca konularında uzman ve eğitimli öğretmenlerdir. Referans istediğiniz takdirde Bay İngilizce’nin “Değerlendirmeler” sayfasını ziyaret ederseniz, eski öğrencilerimizin bizim derslerimiz hakkında söylediği güzel sözleri okuyabilirsiniz.

Tüm özel ders dökümantasyonlarını okuduktan sonra ilk başta bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmenizi istiyoruz. E-postanızı ister “info@turkishaholic.com” isterseniz de “admin@bayingilizce.com” adresine atabilirsiniz. E-postanızda kendinizi tanıtmanızı, ne tür bir ders almak istediğini (İngilizce mi Türkçe mi, genel ders mi yoksa sınava hazırlık mı) bize detaylı bir şekilde anlatmanızı istiyoruz. Hangi öğretmenden ders almak istediğinizi ve uygun olduğunuz saatleri söylemenizi de rica ediyoruz. Eğer Türkiye dışından bizimle iletişime geçiyorsanız lütfen hangi ülkede ve şehir olduğunuzu bize söyleyin. Arada saat farkını tam olarak bilelim ki böylece hem öğretmen hem de öğrenci için dersler sorunsuz bir şekilde ilerlesin. E-postanızı attıktan sonra sizinle en geç 12 saat veya 24 saat içerisinde iletişime geçeceğiz. Her iki tarafta anlaşmaya vardıktan sonra şimdi anlatacağım online ders rezervasyon sisteminden ders rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen bu adımı atlayıp direk rezervasyon sisteminden ders ayarlamayın, çünkü sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayıp karşlayamacağımızı bilmekden ders onayı vermek istemiyoruz. Bu adımda belirttiğimiz şeyler tamamlandıktan sonra lütfen bir sonraki adıma geçiniz.

Rezervasyon Sistemi Kullanımı

Online ders rezervasyon sistemine gitmek için aşağıda bulunan “Rezervasyon Yap” tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu videoyu sosyal medya kanallarımızdan izliyorsanız lütfen, video açıklamasındaki “Özel Ders Rezervasyonu” linkine tıklayın ve daha sonra geldiğiniz sayfadaki “Rezervasyon Yap” tuşuna tıklayın. “Rezervasyon Yap” butonuna tıkladıktan sonra başka bir siteye yönlendirileceksiniz, bu site “booking.turkishaholic.com” sitesidir. Lütfen güvenliğiniz için sadece bu siteye ulaştığınızdan ve başka bir siteye yönlendirilmediğinizden emin olun. Böyle bir şey normalde olmaz ama dikkatli olmakta fayda var. İnternet sayfamıza lütfen sadece bilgisayarınız ile ziyaret edin. Akıllı telefonlardan veya tabletlerden yapılan rezervasyonlarda çok düşük bile olsa sorun çıkma ihtimali olabilir ve sizi zor durumda bırakmak istemeyiz.

Rezervasyon sitesine ulaştığınızda, ilk adımda siteye giriş yapmanıza gerek yok. Zaten sitede üyelik kaydı diye bir şey yok. Sebebini en sona açıklayacağım, merak etmeyin.

İlk Aşama – Ders Türü ve Ders Günü

İlk olarak Lesson (Ders) kısmından almak istediğiniz hizmeti seçmeniz gerekiyor. Eğer bizden İngilizce özel ders almak istiyorsanız, Lesson Type (Ders Türü) kısmından Learn English (İngilizce Öğren) seçeneğini seçiniz. Bizden Türkçe ders almak isteyen yabancı öğrencilerimiz ise Learn Turkish (Türkçe Öğren) seçeneğini seçmeleri lazım. Daha sonra ise Teacher (Öğretmen) kısmından hangi öğretmenden ders almak istiyorsanız onu seçin.  

Formun devamında hangi tarihten itibaren müsait olduğunuzu, haftanın hangi günleri ve saatleri ders almak istediğinizi seçeceksiniz. I’m available on or after (Şu tarihten itibaren veya sonrasında müsaitim) seçeneğinde dersi hangi gün almak istediğinizi seçin. Eğer sadece haftanın belirli günlerinin dahil olmasını istiyorsanız orada gözüken ve Mon (Pzst) ile başlayan seçeneklerin tiklerini kaldırabilirsiniz. Start from (‘de başla) ve Finish by (‘de bitir) seçeneklerini değiştirerek, belli bir saat aralığındaki saatler haricindeki boş günlerin müsaitlik durumunu görebilirsiniz. Aslında tarihi seçtikten sonra diğer kısımlara ellemeden direk Next (Devam) tuşuna basarsanız sizin için daha iyi olur, çünkü öğretmenin programında hangi saatlerin müsait olduğunu bir sonraki aşamada göreceksiniz. Buradaki seçenekleri çok spesifikleştirirseniz, size daha az rezervasyon seçeneği sunulacaktır.

İkinci Aşama – Gün ve Saati Onayla

Önceki aşamadaki Next (Devam) tuşuna bastıktan sonra karşınıza bir takvim ve saat çizelgesi çıkacak. Eğer öğretmenin o gün için programı açıksa direk o günün rezervasyonunu görebilirsiniz, yoksa en yakın diğer boş günü görebilirsiniz.

Mesela 15 Şubat’ta ders yapmak istiyorsanız, ders rezervasyonunu en geç 48 saat öncesinden yapmanız gerekiyor, yoksa o güne rezervasyonunuz yapamazsınız, sistem izin vermez. Bunu böyle yapmamızın sebebi ise öğretmenin ders için belli bir hazırlık sürecine ihtiyacı olmasından dolayıdır.

İstediğiniz günü ve saati seçmeden önce lütfen takvimin üstünde gözüken Time Zone Switcher (Zaman Dilimi Değiştirici) kısmından bulunduğunuz şehiri seçiniz. Eğer Türkiye’den farklı bir saat diliminde yaşıyorsanız, müsait ders saatlerini kendi zaman diliminizde görebilirsiniz. Bu sistem genellikle otomatiktir ama orada bulunduğunuzdan farklı bir şehir gözüküyorsa veya dersi rezerve edeceğiniz gün başka bir ülkede ve saat diliminde olursanız, bu nokta çok önemlidir. Türkiye’deki öğrencilerimiz direk İstanbul seçeneğini seçebilir. Zaman Dilimini, Tarihi ve saati seçtikten hem sonra sayfa sizi otomatik olarak bir sonraki aşamaya yönlendirecektir.

Üçüncü Aşama – Tekrar Eden Dersler

Repeat (Tekrar) aşamasında, sadece aynı dersin başka bir tekrarının olmasını istediğiniz takdirde doldurun, aksi takdirde direk Next (Devam) tuşuna basıp bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz gündeki ve saatteki bir dersi bir sonraki hafta, bir ay boyunca ve belirli bir sayıda yapmak isterseniz bu bölümüde anlatacaklarıma dikkat edin.

İlk olarak Repeat This Appointment (Bu Rezervasyonu Tekrarla) kutusuna tik atın ve ek seçenekler açılsın. Diyelimki bir Çarşamba günü öğleden sonra saat 5’e bir rezervasyon yaptınız ve bu rezervasyonun her hafta aynı saatte tekrarlanmasını istiyorsunuz. O zaman Repeat (Tekrar) kısmından Weekly (Haftalık) seçeneğini seçeceksiniz. İlk aşamada dersinizi Çarşamba günü için rezerve ettiyseniz, otomatik olarak Wed (Çrş) işaretli olacak. İsterseniz haftanın diğer günlerini de buradan seçebilirsiniz, böylece aynı saatte haftanın bir diğer günü için de rezervasyon yapabilirsiniz. Haftada düzenli olarak iki ders yapmak isteyenler öğrencilerim burada ayarı bu şekilde yapmalı. Daha sonra Until (Şu Tarihe Kadar) kısmından bu rezervasyonun hangi tarihe kadar devam etmesini istiyorsanız seçebilirsiniz. Eğer rezervasyonu belli bir tarihe kadar değilde, belirli bir sayıda tekrar etmek isterseniz, mesela toplamda 5 kere olmasını istiyorsanız, time(s) (kere) kısmından önceki kutuya 5 rakamını yazabilirsiniz. Tüm çoklu rezervasyonların tarihlerini kontrol etmek ve değişiklik yapmak isterseniz Schedule (Planla) tuşuna tıklayabilirsiniz. Buradan belli bir tarihteki dersin gününü ve saatini değiştirebilirsiniz. Her şey tamamsa, artık Next (Devam) tuşuna basabilirsiniz.

Dördüncü Aşama – Detaylar

Details (Detaylar) aşamasında lütfen adınızı, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yazın. Your Notes (Notlarınız) kısmına ise hangi video konferans uygulamasını kullanıyorsanız, kullanıcı adınızı ve video konferans uygulamanın adını yazmayı unutmayın. Derslerde genellikle Skype veya Zoom uygulamarını kullanıyoruz, ama kullandığınız başka bir uygulama varsa onu da kullanabiliriz. Ama derslerimize bilgisayar üzerinden katılmanız gerektiğini unutmayın. Lütfen derslere cep telefonu veya tabletle derslere katılmayın, çünkü derste klavye ile yazı yazmanız gerekecek.

Lütfen bu aşamadaki Email (E-posta) kutusuna sürekli kullandığınız ana e-posta adresinizi yazın. Rezervasyonlar onaylandıktan sonra, bu e-posta adresine bir kullanıcı adı ve şifre göndereceğim ve bundan sonraki rezervasyonlarınız bu e-postaya ilişkilendirilecektir. Sitemize giriş yaptığınızda ana sayfanın altında Your Reservations (Rezervasyonlarınız) kısmında tüm rezervasyonlarınızı görebileceksiniz. Hesabınızla oturum açtıktan sonra, herhangi bir dersin iptalini ve yeniden planlanmasını buradan talep edebilirsiniz. Elbette herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen ilk bizimle iletişime geçin. Buradaki bilgileri doldurduktan sonra lütfen Next (Devam) tuşuna basın ve sonra aşamaya geçin.

Beşinci Aşama – Ödeme

Son aşamada ödeme yöntemi seçmeniz gerekecek. Şu an için sadece Kredi Kartı ve Paypal ile ödeme kabul edebiliyoruz. Tüm ödemeler 2CheckOut ödeme portalı üzerinden güvenlikli ve şifreli bir şekilde yapılmaktadır. Next (Devam) tuşuna bastıktan sonra sitemiz sizi 2Checkout ödeme portalına yönlendirecek. Burada rezervasyonunu yapmak istediğiniz toplam derslerin ücretlerini görebilirsiniz. Ödemeler Euro üzerinden alınmaktadır ama isterseniz Change Currency (sağ tarafta küçük linkler) bölümünden Turkish Lira (Türk Lirası) veya başka döviz birimlerini seçebilirsiniz. Bu aşamada bir sorun yoksa lütfen Continue to Billing Information (Ödeme Bilgilerine Devam Edin) tuşuna basın. Burada 2Checkout’ın hazırladığı faturalama için ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Buradaki bilgilerin hepsini doldurduktan sonra Continue to Payment Method (Ödeme Yöntemine Devam Edin) tuşuna basın. Son aşamada ödeme için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve daha sonra Submit Payment (Ödemeyi Gönder) tuşuna basmanız gerekiyor. Eğer PayPal kullanıyorsanız, Paypal sekmesine tıklayıp buradan Paypal’ın sitesine yönlendirileceksiniz ve ödemenizi orada yapacaksınız. Ödemeniz onaylandıktan sonra, ödeme portalı sizi sitemize tekrardan yönlendirecek. Karşınıza Booking Successful (Rezervasyon Başarılı) gibi bir mesaj çıkacaktır. Ödemeniz tamamlanınca 2CheckOut tarafından size ödemelerinizle ilgili bir e-posta gelecek.

Son Olarak Ne Yapmalıyım?

Ödemeniz bana ulaştığında (genellikle en geç 6 – 8 saat içerisinde) size ders rezervasyonlarınız ve ders hazırlığınız hakkında bir e-posta atacağım. Lütfen bu e-postada anlattığım şeylere çok dikkat edin. Ders saatinden lütfen en az 15 dakika önce bilgisayarınız başında hazır olun. Bizimle paylaştığınız telefon numarasına WhatsApp üzerine bir bilgilendirme e-postası da atacağız. Bundan sonra tüm iletişimimizi telefon üzerinden (veya istediğiniz takdirde e-posta üzerinden) devam edeceğiz.

Başka sorularınız olduğu takdirde lütfen bizimle iletişime geçin.

Özel dersimiz de görüşmek üzere!

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın!x
()
x